Z ostatniej chwili

Powitanie wiosny

21 marca przedszkolaki z naszej dzielnicy powitały wiosnę w parku Bródnowskim. Wszystkie dzieci zgromadziły się pod ceglanym napisem „Bródno”. W wiosennej paradzie zorganizowanej przez Przedszkole nr 157 uczestniczyli także przedstawiciele władz samorządowych dzielnicy oraz członkowie Zarządu: burmistrz Sławomir Antonik, zastępcy burmistrza Grzegorz Gadecki i Rafał Dworacki oraz radni Joanna Mroczek i Michał Jamiński. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji m. in. zabawy ze Stefanem Łasicą czy też rozwiązywanie zagadek. Nie obyło się bez pożegnania zimy, czyli symbolicznego przeciągania liny pomiędzy drużynami Pani Wiosny i Pani Zimy. Kolorowe wiosenki, czyli przedstawicielki wszystkich placówek, wzięły udział w radosnym korowodzie. Na zakończenie przyznano wyróżnienia dzieciom, które przybyły ubrane w najbarwniejsze stroje. Nasi uczniowie zostali dostrzeżeni i otrzymali koszyk słodkości. Wszyscy uczestnicy wrócili do swoich szkół i przedszkoli z kolorowymi balonami wypełnionymi helem. Dziękujemy za wspólną zabawę. Mamy nadzieję, że po takim powitaniu wiosna na Bródnie zagości na dobre.

Anna Parol-Przybysz


BUM BUM RURKI W JORDANKU

 W piątek, 2 lutego dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczyniami uczestniczyły w zajęciach muzyczno - ruchowych organizowanych przez VIII Ogród Jordanowski. Przedszkolaki miały okazję grać na bum bum rurkach, poznały kolory oraz odpowiadające im dźwięki. Uczestniczyły również w zabawach ruchowych, tańcach, korowodach i gimnastyce z wykorzystaniem bum bum rurek. Po zapoznaniu z różnymi technikami gry oraz przeprowadzeniu wstępnych ćwiczeń rytmicznych pod czujnym okiem pani instruktor wszystkie dzieci wykonały utwór pt.: "Za górami, za lasami...".

Wioleta Kowalska


DZIELNICOWY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

 11 stycznia dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w XIV Dzielnicowym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda”. Konkurs miał na celu kultywowanie tradycji śpiewania kolęd od najmłodszych lat, integrację środowiska przedszkolnego oraz dzielenie się osiągnięciami artystycznymi dzieci i nauczycieli. Komisja doceniła występ Laury, Magdy i Piotrka, którzy zaprezentowali się w utworze „Kolędnicy wędrownicy” i zajęli drugie miejsce. Serdecznie gratulujemy naszym przedszkolakom występu i sukcesu.

Anna Parol-Przybysz


EKSPERYMENTY W OGRODZIE JORDANOWSKIM

 Eksperymenty to świetny pomysł na naukę poprzez zabawę. Przekonały się o tym nasze przedszkolaki, które 15 grudnia wybrały się na kolejną wycieczkę do Ogrodu Jordanowskiego. Dzieci pozytywnie zaskoczyły osobę prowadzącą zasobem wiedzy na temat zmysłów i sposobów poznawania świata oraz podejmowaniem prób określania stanu skupienia materii.
Przedszkolaki wykonywały eksperymenty i wszystkie były pod wrażeniem efektów. Mnóstwo radości sprawiły im doświadczenia z wciśnięciem jajka do butelki oraz zgaszeniem świeczki na talerzyku z wodą. Absolutnym hitem były zabawy z cieczą nienewtonowską, które dostarczały nie tylko doznań sensorycznych, ale wprawiły w zdumienie wszystkie dzieci.

Anna Parol-Przybysz


ZASADY BEZPIECZNEJ ZABAWY

Bezpieczeństwo w domu i na placu zabaw było przewodnim tematem zajęć prowadzonych przez Straż Miejską w oddziale przedszkolnym. Nasze maluszki z dużym zainteresowaniem słuchały porad, aby bez zgody rodziców nie sięgać do szafki z lekami, nie budować i nie wspinać się po niebezpiecznych konstrukcjach, nie wychylać się przez okno lub balkon. Bawiąc się na zewnątrz, dzieci będą pamiętały, aby było to bezpieczne miejsce z dala od jezdni. Wychodząc na rower, wrotki, hulajnogę, zawsze założą kask i ochraniacze. Niemałe zainteresowanie wśród naszych najmłodszych uczniów wzbudził mundur strażnika – dzieci mogły go obejrzeć, zobaczyć, jak wyglądają naszywki i odznaka.

Anna Karczewska


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. W piątek szkołę opanowały kolorowe misie – duże i małe, puchate i mięciutkie. Każdy z nich był wyjątkowy. Przybyły ze swoimi właścicielami, żeby się bawić, uczyć i świętować. Przedszkolaki poznały historię tego święta, rozwiązywały zagadki, śpiewały piosenki i ćwiczyły buzie i języki wraz z Kubusiem Puchatkiem, wylizując talerzyki z miodem. Nie zabrakło oczywiście Misia Uszatka, który wraz z przyjaciółmi pomagał zwierzętom przygotować się do zimy. Każde z dzieci mogło stanąć do zdjęcia w „Misiowej Fotobudce”. Zabawy z misiami sprawiły dzieciom ogromną radość. Przecież moda na misie nie przemija.


ORIGAMI W OGRODZIE JORDANOWSKIM

22 listopada przedszkolaki udały się na wycieczkę do VIII Ogrodu Jordanowskiego w Warszawie. Dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych, doskonaląc umiejętności motoryczne oraz rozwijając koordynację wzrokowo - ruchową poprzez wykonanie prac origami. Sztuka składania papieru pochodząca z Chin przypadła dzieciom do gustu. Z ogromnym zaangażowaniem składały papierowe pudełka oraz rekwizyt do zabawy z czasów dzieciństwa ich rodziców – „Piekło – niebo”.
Dziękujemy paniom z Ogrodu za ciekawe warsztaty.


JAK DOBRZE BYĆ... FARMEREM

15 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego ponownie zawitały w Folwarku Bródno. Tym razem spotkanie odbyło się pod tytułem „Życie farmera – czyli kilka słów o życiu na wsi”. Podczas tej wycieczki przedszkolaki wzbogaciły swoją wiedzę o informacje dotyczące życia i zwyczajów zwierząt gospodarskich. Nie lada atrakcją było dojenie kozy Matyldy i ponowne spotkanie z krową Krystyną. Największą radość sprawiła dzieciom przejażdżka na kucyku o mitologicznym imieniu Ares. Przedszkolaki zwiedziły stajnię, siodlarnię, padok, a także dowiedziały się, jak należy troszczyć się o konia. Uśmiechy na twarzach mówią wszystko.

Anna Parol - Przybysz


BAJKOWO, KOLOROWO, RADOŚNIE

6 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym wyjątkowym dniu maluszki przybyły do szkoły ubrane w przepiękne bajkowe stroje. Dzieci ruszyły w świat pełen zabaw, niespodzianek i podróży po bajkach. Rozwiązywały zagadki i z dużym zaciekawieniem słuchały fragmentów bajek czytanych przez nauczyciela. Nie zabrakło również piosenki "My lubimy bajki...". Ten dzień sprawił im wiele radości.


BEZPIECZNE PRZEDSZKOLAKI

30 października dwoje dzieci z oddziału przedszkolnego wzięło udział w konkursie wiedzy pt.: „Przedszkolak zawsze bezpieczny”. Konkurs odbywał się pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy – pana Sławomira Antonika i przebiegał w dwóch etapach. Finał konkursu miał miejsce w sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek. Laura i Franek reprezentowali naszą szkołę, zmagając się z zadaniami quizowymi, graficznymi oraz plastycznymi. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni za udział w konkursie, którego celem było sprawdzenie znajomości zasad szeroko pojętego bezpieczeństwa.


WIZYTA W FOLWARKU BRÓDNO

W dniu 10.10.2017 r. dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do Folwarku Bródno, podczas której uczestniczyły w warsztatach pt. „Barwy jesieni”. Dzieci poznawały zmiany zachodzące w przyrodzie oraz miały możliwość bliskiego spotkania z wiejskimi zwierzętami. Mnóstwo radości sprawiło karmienie kóz oraz krowy Krystyny. Dzieci wykonały przepiękne zwierzątka, wykorzystując masę solną oraz dary jesieni, takie jak: kasztany, żołędzie, kolorowe liście, pestki nasion. Kolejne spotkanie z wiejskim inwentarzem w Folwarku Bródno odbędzie się za miesiąc.

Anna Parol - Przybysz