Z ostatniej chwili

Dzień indiański w oddziale przedszkolnym

W słoneczny poniedziałek nasz oddział przedszkolny zmienił się w wioskę indiańską. W tym dniu dzieci wykonały barwne, indiańskie pióropusze. Jak przystało na czerwonoskórych była indiańska muzyka, indiański taniec, malowanie twarzy, jazda na mustangu, polowanie na bizona oraz samodzielne wykonywanie totemów. Wszystkie dzieci bawiły się znakomicie. Było wiele śmiechu i radości. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci małych Indian.


Dzień Dinozaura

26 lutego obchodzimy Dzień Dinozaura. Z tej okazji przedszkolaki wysłuchały ciekawostek o tych stworzeniach, dowiedziały się, kiedy żyły, co jadły a także dlaczego wyginęły. Dzieci wykonywały opaski z wizerunkami dinozaurów i sala wypełniła się tyranozaurami i diplodokami. Odbyły się też badania archeologiczne - dzieci w grupach próbowały odtworzyć szkielety dinozaurów. Niewątpliwie ten temat wzbudził wielkie emocje, a wiedza naszych podopiecznych na temat prehistorycznych gadów jest imponująca!


BAL KARNAWAŁOWY

Karnawał to czas radości, tańca i zabawy. 8 lutego w oddziale przedszkolnym odbył się długo wyczekiwany bal. Dzieci zaprezentowały się we wspaniałych, oryginalnych przebraniach. Na uroczystości pojawili się piraci, superbohaterowie, jednorożce, rycerze, księżniczki, żołnierze, baletnice i wiele innych postaci. Dzieci bawiły się znakomicie przy wesołej i skocznej muzyce. Nie zabrakło słynnych kaczuszek czy makareny. Po tańcach dzieci uczestniczyły w różnych konkursach, na przykład wyścig z jajkiem czy jedzenie jabłek bez użycia rąk. Zostali wybrani król i królowa balu, a także książęta i księżniczki, ponieważ nie sposób było wyróżnić tylko dwie osoby! Uśmiechy nie znikały z twarzy naszych starszaków. Dziękujemy za wspaniałą zabawę!


PTASIE PRZYSMAKI

Dokarmianie ptaków, szczególnie zimą, jest jedną z najbardziej rozpowszechnianych form ich ochrony. Dzieciom sprawia ogromną radość i satysfakcję, kiedy mogą wrzucić do karmnika różne ziarenka czy zawiesić na gałązce słoninkę dla sikorek. Ze względu na duży mróz nie wychodzą do ogrodu w celu dokarmiania ptaków, ale pamiętają o nich i znalazły sposób, by to robić. Podczas zajęć warsztatowych z ogromnym zaangażowaniem wykonały ciasteczka dla swoich małych podopiecznych. Ciasteczkowa forma pokarmu jest zdecydowanie bardziej trwała i odporna na mróz. Takie zajęcia uwrażliwiają dzieci na piękno przyrody, pobudzają zainteresowanie ekologią. Dzieci wspaniale się bawiły i brudziły, a owoce kulinarnej pracy stanowią duże wsparcie dla okolicznych ptaków. Dzięki naszemu szkolnemu karmnikowi ptaszki maja szansę przetrwać groźną zimę, a wiosną w podziękowaniu pięknie nam zaśpiewać.
Hu, hu, ha! Przyszła zima! Pomagajmy wróbelkom, gilom i sikorkom!


JASEŁKA

21 grudnia w oddziale przedszkolnym dzieci wystawiły jasełka pt. „Bóg się rodzi”. Mali aktorzy wcielili się w role: Maryi, Józefa, trzech króli, pasterzy i aniołów oraz zaśpiewali najpiękniejsze kolędy, takie jak „Cicha noc”, „Chwała na wysokości”, „Dzisiaj w Betlejem” czy „Jezus malusieńki”. Kolędy oraz piękne dekoracje napełniły wszystkich świąteczną radością. Niestety ze względu na trwającą pandemię przedstawienie odbyło się bez udziału widzów. Udało się je natomiast nagrać, więc dzieci wraz z rodzicami będą mieli pamiątkę z tego wydarzenia na lata. Po przedstawieniu w nagrodę za trud włożony w odegranie ról, dzieci usiadły do stołów, gdzie czekał na nie przepyszny poczęstunek zorganizowany przez rodziców.


KREACJE - DEKORACJE

Święta Bożego Narodzenia obdarowują nas wszystkich radością oraz magiczną atmosferą kolorów. W oddziale przedszkolnym odbyły się warsztaty „Ozdabianie bombek choinkowych”. Dzieci miały niepowtarzalną okazję udekorowania bombki według własnego pomysłu. Na stolikach pojawiły się farby we wszystkich kolorach, a także mieniące się świątecznym blaskiem: brokat, cekiny, piórka, srebrne i złote gwiazdeczki. Zajęcia dostarczyły starszakom wiele radości, a stworzone bombki z pewnością będą wyjątkową ozdobą domowej choinki.


Warsztaty bożonarodzeniowe

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, dlatego 10 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w warsztatach artystycznych i wykonały stroik bożonarodzeniowy. Była to wspaniała, kreatywna zabawa a także chwila relaksu. Żeby efekt był zadowalający, mali artyści musieli wykazać się zmysłem estetycznym oraz bogatą wyobraźnią. Na nasze oko spisali się doskonale, a w sali cały dzień pachniało lasem i świętami!


MIKOŁAJ W ZERÓWCE

Z okazji mikołajek dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedził niecodzienny gość. Na początku upewnił się, czy wszyscy byli grzeczni w tym roku, po czym obdarował każde dziecko słodkim upominkiem. Przedszkolaki zaśpiewały Mikołajowi piosenkę, a niektóre dzieci pochwaliły się swoimi talentami. Z pewnością wizyta Mikołaja wprawiła dzieci w doskonały nastrój na resztę dnia.


 • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia - jedno z ulubionych świąt wszystkich dzieci! Na przedszkolaków od rana czekało mnóstwo atrakcji z misiem w roli głównej. Zerówkowicze poznali historię pluszowego misia, słuchali i śpiewali misiowe piosenki, przedstawiali całej grupie swoje misie, brali udział w zawodach jedzenia miodu i rozwiązywali misiowe zagadki. Ponadto wykonali pracę plastyczną - misie z kółek oraz misiowe opaski! Pod koniec dnia wysłuchali bajki „Kubuś Puchatek i urodziny Kłapouchego", zajadając misiowe przekąski. Żałujemy, że Dzień Pluszowego Misia jest tylko raz w roku.


  • DYNIOWE ŚWIECZNIKI

   28 września dzieci z oddziału przedszkolnego brały udział w warsztatach „Mali ogrodnicy". Uczniowie komponowali według własnego pomysłu świeczniki z naturalnych produktów pochodzących z lasu i ogrodu. Co ciekawe do wykonania świecznika użyto dyni! Warsztaty miały charakter terapeutyczny. Hortiterapia w swoich założeniach wpływa na poprawę koordynacji ruchowej oraz psychikę - uwrażliwia człowieka, podnosi poczucie własnej wartości oraz pewności siebie.


   Międzynarodowy Dzień Kropki

   Dnia 15 września obchodzimy nietypowe święto, jakim jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Z tej okazji uczniowie oddziału przedszkolnego tworzyli kreatywne kropkowe dzieła sztuki. Jednak obchody Dnia Kropki to coś więcej - to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat talentów i zaprezentowania ich światu. Mali artyści bawili się doskonale!